Širdimi pajausti namai
„LABAI SMAGU IŠEITI Į MIESTĄ, BET LABAI NORIU ČIA GRĮŽTI“, – SAKO INTERJERO DIZAINERĖ GABIJA PAŽARSKYTĖ („DIZAINO VIRTUVĖ“), PO AŠTUONIŲ MĖNESIŲ PROJEKTAVIMO IR REMONTO DARBŲ ĮSIKĖLUSI Į SAVO NAMUS SOSTINĖS NAUJAMIESTYJE. SENOSIOS ITALIJOS ARCHITEKTŪROS DVASIĄ ČIA JAUČIANTI DIZAINERĖ PASTABAS APIE KAIMIŠKĄ ATMOSFERĄ PRIIMA KAIP KOMPLIMENTĄ.
Rasa Pangonytė
Kerniaus Pauliukonio ir Tautvydo Stuko fotografijos
Keletą mėnesių buto ieškojusi dizainerė savo vietą pajuto seno namo palėpėje, Teatro gatvėje: „Ateini ir jauti, kad čia gali padaryti kažką jaukaus. Mano artimieji iki remonto pabaigos netikėjo, kad šitame bute galima kažką tokio sukurti. Bet aš nebijau tokio darbo, nebijau iššūkių.“
G. Pažarskytė pasakoja, kad prieš porą šimtmečių statyto namo istorija spalvinga, kažkada čia būta ir prabangaus miesto viešnamio. Viršutiniame pastato aukšte esančios patalpos kaip gyvenamosios įregistruotos per Antrąjį pasaulinį karą – 1940-aisiais. Ji svarsto, kad nuo to laiko butas neregėjo jokio remonto: „Senos, išlinkusios grindys. Vietoj medinių lubų buvo sena konstrukcinė danga – visos gražiausios dalys paslėptos.“


Norint patalpas paversti tvarkingu šiuolaikišku būstu teko apšiltinti ir uždengti kiaurą stogą, perkloti nestabilią grindų perdangą, pakeisti visą inžinerinę dalį ne tik sau, bet ir kaimynams.
Naujoji šeimininkė iš esmės pakeitė funkcinį buto planą ir padidino bendrą plotą. „Man didelis laimėjimas buvo atvėrus nenaudingas dalis paversti naudingomis ir vizualiai padidinti plotą. Tai man buvo didžiausias iššūkis. Oficialiai butas padidėjo 3 kv. m, bet iš tiesų, jei imtume tik grindų plotą, atidengus šlaitus patalpos padidėjo 6–7 kv. m“, – skaičiuoja G. Pažarskytė.
Skaityti plačiau
su mumis
